Wyjść na prostą

Standard

Alkoholizm nie dotyczy wyłącznie osoby dotkniętej tą chorobą, ale również jej otoczenia. Według statystyk aż 94% uzależnionych ma problemy w życiu rodzinnym i aż 84% chorych ma trudności z kontaktem z ludźmi. Dlatego tak ważna jest pomoc i wsparcie rodziny oraz szybka reakcja. Jeżeli uda nam się już namówić bliską osobę do podjęcia walki, należy liczyć z silną reakcją spowodowaną odstawieniem alkoholu.

Objawy odstawienne są wywołane przez organizm, który domaga się kolejnej dawki alkoholu. Do najczęstszych zalicza się drżenie całego ciała, skurcze żołądka, podwyższone tętno i ciśnienie tętnicze krwi., bóle głowy i nudności. Aby złagodzić te objawy warto skorzystać z usług medycznych takich jak detoks alkoholowy. Ułatwi on szybszą regenerację organizmu i polepszy samopoczucie naszego najbliższego. Odtrucie alkoholowe polega na podawaniu płynów i odpowiednich leków. Detox powinien być nadzorowany przez lekarza.

Droga do trzeźwości jest trudna już na pierwszym etapie. Starajmy się możliwie jak najbardziej ułatwić powrót choremu na właściwe tory. Motywujmy go i wspierajmy. Jednak by skutecznie wyleczyć się z alkoholizmu często brakuje wytrwałości. Warto pomyśleć o wszywkach alkoholowych. Pod skórę chorego implementuje się lek o nazwie Esperal. Swoim działaniem po spożyciu alkoholu ma zniechęcić i stworzyć barierę psychiczną do spożywania alkoholu. Implantacja takiej wszywki dokonywana jest przez lekarza chirurga. Esperal wszywany jest pod skórę w okolicach pośladka. Metoda ta jest bardzo skuteczna w leczeniu alkoholizmu.

Leczenie esperal we Wrocławiu: esperal.wroclaw.pl