Jakie korzyści daje detoks alkoholowy?

Standard

Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu działa destrukcyjnie na cały organizm osoby uzależnionej – najbardziej narażonym organem jest wątroba, która musi metabolizować szkodliwy nadmiar alkoholu. Specjaliści ze strony www.detoks.warszawa.pl informują, że najlepszą metodą przy leczeniu alkoholizmu jest odtrucie alkoholowe. Detox jest dobrze znanym zabiegiem, który całkowicie usuwa z organizmu resztki alkoholu, a tym samy daje naszej wątrobie czas na regenerację. Detoks alkoholowy został doceniony przez wielu pacjentów. Wybierz alkoholoodtrucie i postaw pierwszy krok na drodze do wielkiej zmiany.

Dlaczego właśnie detox?

Obecnie kliniki zajmujące się leczeniem alkoholizmu oferują wiele sposobów na wyjście z nałogu. Niektóre z nich są bardziej skuteczne a inne mniej, natomiast większość ekspertów nie ma wątpliwości, że to detoks alkoholowy jest wybierany najczęściej i działa bardzo skutecznie w połączeniu z innymi zabiegami. Alkoholoodtrucie przyszło do Polski z zachodu, gdzie metoda ta była wykorzystywana od wielu lat. Detoks stosowany jest w przypadku zatrucia się nie tylko alkoholem, ale również innymi używkami. Dobranie odpowiednich leków pozawala na przepłukanie stockvault-closeup-of-a-nurse-with-medicine127715organizmu osoby uzależnionej i usunięcie z niego wszystkiego, co oddziałuje negatywnie i może powodować zagrożenie dla zdrowia. Odtrucie alkoholowe daje praktycznie natychmiastowe efekty, dzięki czemu alkoholik może w bardzo szybkim czasie zauważyć pozytywne działanie przyswojonych leków i płynów.

Brak detoxu czyli zagrożenie dla zdrowia?

W Polsce oraz za granicą pojawia się coraz więcej zwolenników stosowania detoksu alkoholowego w walce z nałogiem. Jest to zjawisko poparte mocnymi argumentami, które wysuwają osoby popierające tą skuteczną metodę. Dla niektórych uzależnionych jest to jedyna możliwość przezwyciężenia nałogu, gdyż po jego odstawieniu mogą być oni narażeni nawet na utratę życia. Skąd takie przypuszczenia? Są one poparte udokumentowanymi przypadkami zgonów w wyniku zjawiska tzw. majaczenia alkoholowego –  są to reakcje uzależnionego organizmu, który domaga się kolejnych porcji alkoholu. Jakie rzeczy zachodzą wtedy w ciele? Alkoholik zaczyna mieć halucynacje, powoli traci kontakt z rzeczywistością. Do tego dochodzi padaczka, która występuje równie często. Może również wystąpić niekontrolowane oddawanie moczu i kału, a są to tylko te najbardziej zauważalne objawy. W wyniku majaczenia alkoholowego umiera 2% osób, których to dotyka. W większości tych przypadków można uniknąć tak przykrych konsekwencji – wystarczyło by zastosować u pacjenta odtrucie alkoholowe, które skutecznie zniwelowałby negatywne skutki odejścia od nałogu.

Zdrowe ciało – zdrowy umysł

W Warszawie znajdziemy bardzo dużo ośrodków opierających swoje terapie na detoxie. Większość pacjentów potwierdza, że detoks pomaga nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Całkowite oczyszczenie organizmu z toksyn i alkoholu pozwala również przejrzeć na oczy i zauważyć, jak destrukcyjnie działa ta używka. Większość osób po odtruciu alkoholowym nie powraca do nałogu.