Detoks alkoholowy – kluczowe informacje

Standard

Medycyna poczyniła w ostatnich dziesięcioleciach ogromne postępy jednak niektóre metody wciąż pozostają skuteczne i szeroko rozpowszechnione pomimo upływu lat. Jedną z takich metod jest detoks alkoholowy, którego wskazaniem do zastosowania jest stan poważnego upojenia alkoholowego, który okazuje się groźny dla życia i zdrowia pacjenta. To dosyć prosta procedura medyczna, która daje jednak niemal błyskawiczne i wymierne efekty. Jednak musi być ona wykonywana z polecenia i przy udziale lekarza, który zagwarantuje bezpieczeństwo pacjenta.

Ale czym właściwie jest ten detoks i na czym polega?

Detoks – w czym może pomóc?

Detoksem określany jest zbiór procedur medycznych, które dążą do pozbycia się alkoholu oraz produktów jego przemiany z organizmu chorego. Dzięki temu udaje się szybko przywrócić równowagę zarówno na płaszczyźnie medycznej jak i psychologicznej. Dzięki zastosowaniu szeregu działań udaje się uniknąć efektów odstawienia alkoholu, które niejednokrotnie skłaniają pacjenta do sięgnięcia po kolejna dawkę alkoholu. W tym sensie idealnie nadaje się do przerywania ciągów alkoholowych.

Klinika detoks Poznań – alkoholoodtrucie.net.pl

Na czym właściwie polega detoks? Po przybyciu na miejsce jeśli oczywiście usługa zamawiana jest w mieszkaniu pacjenta, lekarz przystępuje do kilku badań. Mierzy poziom cukru, ciśnienie, bada rytm serca oraz naturalnie poziom upojenia alkoholowego. Po tej wstępnej kwalifikacji zaczyna się proces detoksykacji. Dzięki specjalnie dobranym dawkom różnych płynów i leków podawanych w firmie kroplówki udaje się szybko zbić poziom alkoholu we krwi pacjenta. Przy tym nie musi on znosić bardzo nieprzyjemnych objawów odstawienia. Dzięki temu pacjent łagodnie przechodzi w stan trzeźwości.

Kiedy skorzystać z detoksu?

Każdy stan przedłużającego się picia alkoholu nad którym pacjent nie panuje może być wskazaniem do zastosowanie tej procedury. Ze względu na uniwersalność zabiegu jest on polecany zarówno dla alkoholików a także ludzi, którzy okazyjnie nadużywają takich środków psychoaktywnych. Dzięki temu detoks jest szeroko rozpowszechniony nie tylko w placówkach medycznych – coraz częściej przeprowadzany jest on także u pacjenta.

Gdzie wykonać zabieg detoksu alkoholowego: